W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Korespondencja z UrzędemUprzejmie informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymywaną pocztą elektroniczną odpowiadającą wymogom określonym w art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego.
Treść kierowanej korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie:
osoby (imienia i nazwiska) od której pochodzą,
adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy i nr domu),
przedmiotu sprawy, której dotyczy.
Korespondencję elektroniczną można kierować do Urzędu również za pośrednictwem:
portalu praca.gov.pl - usługa "Inne pismo do urzędu"
e-doręczeń
Adres naszej skrzynki do e-doręczeń : AE:PL-85389-56692-VDHEV-13
Elektronicznej Skrzynki Podawczej na portalu ePUAP
(adres skrytki:/pupszczytno/SkrytkaESP) - formularz "Ogólne pismo do urzędu"[baner EPUAP](konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika danego portalu oraz podpisanie pisma bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP).
Celem programu Solidny Pracodawca Roku jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy w swojej działalności promują najciekawsze rozwiązania z zakresu HR, a przy tym dzielą się własnymi doświadczeniami na łamach ogólnopolskiej prasy.
Projekt powstał przede wszystkim po to, aby wyłonić, uhonorować oraz promować podmioty gospodarcze cechujące się wzorcową polityką personalną, przekładającą się na wysoką jakość produktów i usług świadczonych na wymagającym rynku polskim.
Uroczyste obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2025
Malwina Szynaka
Опубліковано 29.01.25
W dniu 27 stycznia br. w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala z Okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, której organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.
Corocznie jest to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko podkreśla wysiłki pracowników publicznych służb zatrudnienia, ale także służy jako platforma do nawiązania dialogu i współpracy pomiędzy kluczowymi podmiotami odpowiedzialnymi za kształtowanie rynku pracy.
Wydarzenie stanowi okazję do spotkań przedstawicieli urzędów pracy z władzami państwowymi, samorządowymi, instytucjami rynku pracy, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi oraz dyrektorami szkół wyższych i placówek szkoleniowych.
Podczas uroczystości uhonorowano najbardziej zasłużonych pracowników, którzy zostali wyróżnieni medalami, nagrodami oraz dyplomami za swoje zaangażowanie i wkład w rozwój rynku pracy.
Podczas XV Gali, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Pan Marcin Kuchciński, wyraził swoje uznanie i wdzięczność za działania podejmowane w regionie na rzecz walki z bezrobociem.
Ważnym dla nas PUP w Szczytniemomentem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych – Medali za Długoletnią Służbę.
Z rąk Wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego, Pana Zbigniewa Szczypińskiego, Medale za Długoletnią Służbę odebrało aż 8 pracowników Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie
Złoty medal otrzymały:
Wiesława Napiórkowska – Zastępca Dyrektora PUP w Szczytnie
Dyplom Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w dowód uznania za szczególne zasługi na rzecz rynku pracyna wniosek Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie - Pani Beata Januszczyk otrzymały:
Edyta Kowalewska – pośrednik pracy
Ewelina Zabłotna – specjalista ds. ewidencji i świadczeń
Każde z tych odznaczeń to dowód na to, jak ogromny wkład pracownicy PUP w Szczytnie, jako pracownicy publicznych służb zatrudnienia wnoszą w rozwój rynku pracy.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym dotychczasowych dokonań i życzymy nieustannego zapału, wytrwałości w podejmowaniu i realizowaniu nowych przedsięwzięć oraz satysfakcji z wykonywanej pracy!
Najważniejsze, aby pamiętać, że praca na rzecz drugiego człowieka jest szczególnie trudna, ale daje ogrom satysfakcji!
Podczas Gali podejmowano tematy kluczowe dla regionu warmińsko-mazurskiego, takie jak walka z bezrobociem i nadchodzące rewolucyjne zmiany w funkcjonowaniu urzędów pracy, rozwój zawodowy mieszkańców, tworzenie nowych miejsc pracy oraz wspieranie lokalnych przedsiębiorstw.
Wydarzenie służy również budowaniu sieci kontaktów, które mogą zaowocować nowymi projektami oraz inicjatywami na rzecz rozwoju rynku pracy i poprawy jakości życia w regionie.
Uczestnicy Gali mieli przyjemność wysłuchania przemówień przedstawicieli instytucji związanych z rynkiem pracy, m.in. głos zabrała Pani Beata Januszczyk – Przewodnicząca Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie, która w swoim przemówieniu podziękowała za współpracę miedzy instytucjami, podkreślając intensywną pracę służb zatrudnienia w efektywnym wykorzystaniu funduszy europejskich, realnie wpływających na rozwój rynku pracy w regionie.
Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie szczycieńskim (II)
Małgorzata Jóźwiak
Опубліковано 07.03.24
Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie od 1.02.2024 r. realizował projektu Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie szczycieńskim (II) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021 – 2027, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia 137 osób bezrobotnych z powiatu szczycieńskiego.
Wartość projektu: 2 983 179,77 zł, w tym wysokość wkładu:
Europejskiego Funduszu Społecznego Plus: 2 535 702,78 zł;
środków budżetu państwa (Funduszu Pracy): 447 476,99 zł.
Projekt był realizowany do 31.12.2024 r.
Uczestnikami projektu mogły być wyłącznie osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie zwłaszcza te, które były w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym:
a) osoby młode w wieku 18-29 lat, w tym w szczególności osoby nieuczestniczące w kształceniu i szkoleniu- tzw. osoby z kategorii NEET;
b) osoby w wieku 30 lat i więcej, należące do jednej z następujących grup:
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- kobiety,
- osoby o niskich kwalifikacjach, tj.: posiadające wykształcenie niepełne podstawowe, podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne (do poziomu szkoły średniej i zasadniczej zawodowej).
Cele projektu zostały osiągnięte poprzez aktywizację zawodową opartą na realizacji usług i instrumentów określonych w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w tym:
poradnictwa zawodowego/pośrednictwa pracy,
szkoleń,
staży,
prac interwencyjnych,
dotacji na działalność gospodarczą,
refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy.
Zaplanowane w projekcie szkolenia i staże pozwoliły uczestnikom nabyć nowe kwalifikacje, kompetencje, a także umiejętności zawodowe poszukiwane przez pracodawców, co zwiększyło szanse osób bezrobotnych na skuteczny powrót na rynek pracy. Udzielone uczestnikom projektu jednorazowe dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej z kolei przyczyniły się do powstania nowych podmiotów gospodarczych. Dzięki realizacji tego wsparcia osoby przedsiębiorcze uzyskały lub uzupełniły posiadany kapitał niezbędny do samozatrudnienia. Projekt wspierał także lokalnych pracodawców w zakresie tworzenia miejsc pracy poprzez refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz organizację prac interwencyjnych. Otrzymana pomoc była dla uczestników projektu szansą na podjęcie zatrudnienia, poprawę swojej sytuacji finansowej oraz samooceny.
Rezultatem projektu było podjęcie zatrudnienia lub samozatrudnienia przez min. 75 osób oraz uzyskanie kwalifikacji przez min. 50 osób. Projekt zakończył się sukcesem, ponieważ pracę lub samozatrudnienie podjęło 125 uczestników, natomista kwalifikacje uzyskało 56 uczestników.
Wszelkie podejrzenia o niezgodności projektów z „Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych" można zgłaszać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie oraz Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Stopa bezrobocia rejestrowanego to stosunek liczby bezrobotnych zarejestrowanych do liczby cywilnej ludności aktywnej zawodowo. Do grupy cywilnej ludności aktywnej zawodowo nie wlicza się osób odbywających czynną służbę wojskową oraz pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego.
*Każdego roku Główny Urząd Statystyczny dokonuje rewizji stopy bezrobocia rejestrowanego, w związku z tym mogą nastąpić zmiany w wartościach.