Relacja z seminarium "Od pomysłu do realizacji - 20 lat Polski w Unii Europejskiej"

Print Drukuj
 
Wpływ integracji europejskiej na nasz region:
podsumowanie szczycieńskiego seminarium z udziałem ekspertów
 
W dniu 7 czerwca 2024 r. z inicjatywy Pani Beaty Januszczyk Dyrektora PUP w Szczytnie odbyło się seminarium pn. "Od pomysłu do realizacji - 20 lat Polski w Unii Europejskiej". Wydarzenie zgromadziło wybitnych ekspertów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat wpływu funduszy europejskich na rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie, wskazując również aktualnie dostępne narzędzia i usługi będące w zasięgu firm i organizacji, czy też samorządów, które chcą się rozwijać.

Seminarium miało miejsce w siedzibie PUP w Szczytnie, stacjonarnie wypełniło całą salę, zgromadziło również wielu słuchaczy, którzy zdalnie mogli uczestniczyć w spotkaniu dzięki transmisji online prowadzonej na profilu firmowym urzędu pracy na Facebooku.

Seminarium zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskich obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie miało na celu uświetnienie tej ważnej rocznicy poprzez podkreślenie korzyści wynikających z członkostwa Polski w UE oraz prezentację osiągnięć naszego kraju w ciągu dwóch dekad. Dlatego szczególnym zaszczytem była obecność i wystąpienie dr Henryki Bochniarz, ekspertki w dziedzinie polskiej gospodarki, polityczki, bizneswoman, założycielki i przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej polskiej organizacji biznesowej, reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. 

Prezentowane przez prelegentów zagadnienia sprawiły, że seminarium miało bardzo wysoki poziom merytoryczny i stało się inspiracją do wymiany doświadczeń dla uczestniczących w wydarzeniu przedsiębiorców, menadżerów, organizacji pozarządowych i przedstawicieli samorządów powiatu szczycieńskiego.
Źródłem motywacji i wiedzy dla uczestników wydarzenia byli wybitni prelegenci:
  • dr Henryka Bochniarz Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan,
  • Joanna Bochniarz Dyrektor Generalna Centrum Innowacyjnej Edukacji,
  • Michał Opieczyński Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie,
  • Hubert Górski Dyrektor Generalny Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu w Ełku,
  • Bożena Piątek Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie,
  • Marek Borowski Prezes Banku Żywności w Olsztynie,  
  • Patryk Kamiński Prezes Zarządu Startup „Waterly" Sp. z o.o.,
  • Marta Wilk, Ekspert w Regionalnym Biurze Handlowym w Olsztynie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
Seminarium odbyło się pod patronatem Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego oraz z udziałem Pani Sylwii Jaskulskiej Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Bożeny Piątek Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie oraz wielu innych znamienitych gości.

Dzięki współpracy nawiązanej między Powiatowym Urzędem Pracy w Szczytnie a Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, równolegle z seminarium, w siedzibie PUP w Szczytnie był otwarty Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach punktu, z usług ekspertów skorzystało ok. 40 osób. Na konsultację zgłosili się przedsiębiorcy, pracodawcy, osoby bezrobotne planujące założenie firmy, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych.

Seminarium było kolejnym, ważnym dla rozwoju rynku pracy wydarzeniem, podkreślającym ogromne znaczenie dialogu, współpracy i wzajemnego zaangażowania na różnych szczeblach – lokalnym, krajowym i europejskim.

Dyrektor PUP podczas przemówienia


4. Od lewej Dariusz Tymiński, Beata Januszczyk, Bożena Piątek, Jarosław Matłach, Rafał Wilczek

Od lewj Jarosław Matłach, Beata Januszczyk, Hubert Górski
uczestnicy seminarium



Punkt informacyjny Funduszy Europejskich
Uczestnicy seminarium
Informacje o publikacji dokumentu